Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort

TR


						

Accomodation

Ilıca Hotel is waiting to offer you an accommodation experience beyond comfort with its various living spaces, each of which has been carefully prepared. The lifestyle you desire is hidden in the fine details of our rooms designed with elegant lines.

Superior

Designed for pleasant summer days and dreamy nights.

Premium

It was redecorated. Unique accommodation experience.

Deluxe

A spacious room with stunning views over the Aegean Sea.

Room Types

Deluxe | Garden Deluxe

Lodge

A unique accommodation experience with its unique view and refined architecture.

Room Types

Lodge | Panorama Lodge

Family

Family is everything.

Room Types

Family | Family Suite

Suites

We invite you and your family to collect new memories at the point where modern and tasteful luxury meet.

Room Types

Suite types

King Suite

King Suite, one of the top examples of modern wealth; It was designed to be the stunning place of our guests’ unforgettable moments.

Superior

Designed for pleasant summer days and dreamy nights.

Premium

It was redecorated. Unique accommodation experience.

Deluxe

A spacious room with stunning views over the Aegean Sea.

Room Types

Deluxe | Garden Deluxe

Lodge

A unique accommodation experience with its unique view and refined architecture.

Room Types

Lodge | Panorama Lodge

Family

Family is everything.

Room Types

Family | Family Suite

Suites

We invite you and your family to collect new memories at the point where modern and tasteful luxury meet.

Room Types

Sea Suit | Junior Suite | Corner Suite | Garden Sea Suit | Corner Suite

King Suite

King Suite, one of the top examples of modern wealth; It was designed to be the stunning place of our guests’ unforgettable moments.

Teklifler

Ilıca Hotel'in ayrıcalıklı dünyasını keşfedin.

Bayram Programı

14 Haziran • 21:00-23:00 – İlker Özalp

16-19 Haziran • 15:30-17:30 – Duo Cuba

16-18 Haziran • 21:00-23:00 – Capella Akustik

17 Haziran • 21:00-23:00 – Bekir & Şükran

19 Haziran • 21:00-23:00 – Arda Emin Zevkliler

Kurban Bayramına özel fırsatları kaçırmayın, hemen arayın!

aqtc2

Aqua Toy City Fırsatı!

Eğlence başlıyor! Aqua Toy City 1 Haziran 2024 tarihinde açılıyor!

Açılışa özel, 1-15 Haziran tarihlerinde otel misafirlerimize özel ücretsiz!

Satın Alma

Yerel tedarikçilere öncelik veren bir satın alma politikası uygulanmaktadır. Tesislerimiz için tedarikçiler belirlenirken üretim alanlarında denetimler yapılmakta ve belirli zaman aralıklarında bu denetimler tekrarlanmaktadır. Ilıca Hotel olarak bölgesel kalkınmayı desteklemek adına tedarikçiler, ihtiyacı ve gereklilikleri karşılaması durumunda bölgeden seçilir. Satın Alma Politikası’ nda belirtilen şartlara uygun olarak satın alımlar gerçekleştirilmektedir.

Tedarikçileri seçerken tedarikçi seçme kriterlerine öncelik verilerek onaylı tedarikçi listesi oluşturulur ve en az yılda bir kez tedarikçi denetimi gerçekleştirilir.

Yerel olarak sahip olunan satın almalar ölçülür. Uygun fiyatlı olup yerel olmayan satın almalarda tedarikçi değerlendirme formunda değerlendirilir.

Tedarikçi firmalarımızın %23’nü yerel tedarikçiler karşılamaktadır.

Otellerimiz atıkları en aza indirmek için tüm malzemelerde tek kullanımlık malların satın alınmasını dikkatle yönetiyor ve toplu alımları destekliyoruz.

Satın Alma Politikası

 • Tüm yasal düzenlemelere uyum gösteren tedarikçiler ile çalışıyoruz.
 •  Satın alma birimi çalışanları, ekipman donanım ve şirket alımlarında enerji verimliliği kapsamında satın almalarına öncelik verir.
 • Enerji verimliliği yüksek, sertifikalı, geri dönüştürülmüş içeriğe sahip, onarılabilen ürünler tercih edilir.
 • Sertifikalı ürünlerin ve tedarikçilerin mevcut olmadığı yerlerde, yerel ürünler  ve  yerel tedarikçileri tercih etmekteyiz. Böylece bölge halkını desteklemeyi ve tedarikçi firmaların teslimat araçlarının CO₂  salınımlarını minimize ederek çevreye yapılan etkilerin azaltılması hedeflenmektedir.
 • Yeniden kullanılabilir, yeniden doldurulabilir, geri dönüştürülmüş içeriğe sahip, bitkisel ve su bazlı ürünler tercih edilir. Yeni kırtasiye malzemeleri satın alınırken, öncelikle mevcutlar kontrol edilerek kullanmaya teşvik edilir.
 • Geri dönüştürülmüş veya yenilenmiş, sürdürülebilir kaynaklı, yerel üretim ve çevre sertifikalı mobilyalar ve inşaat malzemeleri tercih edilir.
 • Sürdürülebilir ulaşıma katkı sağlayan çevresel etkisi en aza indirilmiş araçların satın alınması teşvik edilir.
 • Tehdit altındaki türleri kullanmıyoruz  ve  satın alımı ve avlanma yapmamaktayız.

Lobby Bar

Arzunuza göre hazırlanan tüm soğuk ve sıcak içeceklerin, damak tadınıza uygun aperatif, tatlı ve ana yemeklerin sunulduğu Lobby Barımız tüm gün hizmetinize açıktır.

Hizmet Saatleri

7/24

Grill Bar & Rest.

Ege’nin muhteşem manzarasına sahip Grill Bar & Rest. lezzetli yemekleri ve benzersiz kokteylleri ile harika bir gastronomi deneyimine yolculuk etmenizi sağlıyor.

Hizmet Saatleri

Yaz Sezonu: 09:00 – 23:00

Summer Cocktail Bar

Deniz ile iç içe, birbirinden enfes kokteylleri deneyimlemeniz için Summer Bar sizleri bekliyor. 

Hizmet Saatleri

Yaz Sezonu: 10:00 – 23:00

Masajlar

Aroma Terapi Masajı

Bitki özlerinden elde edilmiş karışımlardan hazırlanan masaj yağlarını kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda dikkat edilen, temponun düşük ve hareketlerin şiddetinin hafif olmasıdır. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahip bir masajdır. Bu masajda oluşan etki hem yapılan temas hem de uygulanan yağın kimyasal özelliği ile olmaktadır. Farkı amaçlar için elde edilmiş yağlar masaj yağları ile belli oranlarda karıştırılarak uygulanmaktadır.

Geleneksel Bali Masajı

Bali Masajı tekniği aromaterapi yağları eşliğinde uzun, esnek ve etkili dokunuşlar ile vücudunuza uygulanır. Dinlendirici ve rahatlatıcı “Geleneksel Bali Masajı” ile Uzakdoğu’nun holistik felsefesini hissedeceksiniz. Geleneksel Bali masajı, vücudunuzda kan, oksijen ve enerji akışını hızlandırmak için uygulanır ve vucuda derin bir rahatlama getirir. Orta şiddetteki darbelerle ve baskı noktalarıyla orta bir basınç kullanılarak adele tabakalarının altına ulaşılır. Bu masaj enerji merkezlerini dengelemeye ve iç sisteminizin entegresyonunu iyileştirmeye yardımcı olur. 

Anti Stres Masajı

Bu masaj manüplasyonların temposunun düşük ancak hareketlerin şiddetinin fazla olduğu bir masaj türüdür. Vücuttan toksin atmada çok etkin bir tür olup özellikle sert masajdan hoşlanan kişilerin tercih ettiği bir masadır. Masaj sırasında sert bası uygulanan kaslar üzerinde durularak vücudun dengesi sağlanmaya çalışılır.

Thai Masajı

Temel yapısını Hint Yoga ve Çin geleneksel tıbbının oluşturduğu bu masajda çoğunlukla bası ve germe hareketleri yapılmaktadır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde yapılmaktadır. Altmış çeşit germe, çekme, esnetme ve bası hareketleri uygulanabilen, masaj sırasında kişide her ne kadar rahatsızlık uyandırmaktaysa da uygulama sonrasında ciddi derecede fark edilebilir bir rahatlama olmaktadır.

Sıcak Taş Masajı

Sıcak taş masajı, düz ve pürüzsüz ısıtılmış taşlarla yapılan bir masaj türüdür. Bu masajda genelde bazalt ve siyah volkanik taşlar kullanılır ve bu taşların çoğu ısıyı absorbe edebilme özelliğine sahiptir. Taşla verilen ısı hem rahatlatır hem de kas ağrılarınızın geçmesine yardımcı olur.

Hint Baş Masajı

Baş, omuz ve boyun bölgesine özel teknikler ile yapılan Hint baş masajı vücudunuzun fiziksel, zihinsel ve ruhsal bütünlüğünü bulmasına ve doğal mekanizmasının harekete geçmesine yardımcı olacaktır. Çampisaj üst beden, sırt, omuz, boyun, saç derisi, saçlar ve yüze aromatik öz yağlarla uygulanan; özel tekniğiyle kasları rahatlatarak kan dolaşımını hızlandıran bir masajdır.

Refleksoloji Ayak Masajı

Ayaklar vücudumuzun aynasıdır prensibinden yola çıkılarak belirginleşen ve uzak doğu geleneksel tıbbının değişilmez bir parçasını oluşturan bu masajda ayak tabanında belirli noktalara bası uygulanmaktadır. Ayakta her bir nokta vücutta belli organ ve dokuları temsil eder. Refleksoloji, bir tür denge masajıdır ve kişinin kendisini fiziksel, duygusal ve ruhsal olarak iyi hissetmesini sağlar. Ayakta belli noktalara kişinin verdiği tepkiler göre sorunlar tespit edilip onarılmaya çalışılır.

Lomi - Lomi Masajı

Lomi Lomi Masajı Amerika ve Avrupa’da hızla yayılan 80 dakikalık bir masaj tekniğidir. Ruh ve bedeni aynı derecede dinlendiren bu terapi, geleneksel olarak Hawai adalarındaki şamanist “Kahuna” şifacıları tarafından “tapınak masajı” olarak özellikle üst yöneticilere ve krallara yapılırdı. Lomi Lomi Masajı sıcak aromatik yağlar ile uzun uzun rahatlatıcı masaj hareketleri, çok yavaşça ve saygılı yapılan mobilizasyon teknikleri ile uygulanmaktadır. Eski Hawai “Huna” felsefesine göre, her insanın içinde problemlerini çözebilen pozitif güçler vardır. Lomi Lomi Masajı bu pozitif enerjileri uyandırmayı yardımcı olur.

Dört El Masajı

İki terapistin senkronize olarak ve ahenk ileyaptıkları olağanüstü Dört el masajı deneyimini siz de yaşayın. Dörtel masajı genellikle iki kişinin uygun ve uyum hareketleri ile masaj yaptıran kişinin vücudunda 2 çift elin ahenk ile dans edişi de diyebiliriz. Bu dört el masajı hizmetinin en büyük amacı ile 2 farklı kişinin aşırı yüklenmiş elektriği tek bir masaj ile bertaraf etmeyi hedefler.Vücuttaki enerji merkezlerini harekete geçirerek, çakralardaki tıkanıklıkların açılmasını sağlar. Dört el masajını diğer masajlardan ayıran en önemli özellik; masajı yapan terapistlerin aynı anda ve senkronize bir şekilde hareket ediyor olmasıdır. Dört el masajımızda, iyileştiren dokunuşlar ve huzur dolu bir ortamda kendinizi rahatlamış ve yenilenmiş hissedeceksiniz.

Yüz Masajı

Anti Selülit Masajı

Lenf sistemini ve kan dolaşımını harekete geçiren bu çok özel bakım, selülit oluşumuna yatkın ve portakal kabuğu görünümündeki bölgelere ağırlık verilerek özel ürünler ile uygulanır. Masaj sonrasında, selülitlerin azalması ve toksinlerin atılmasına yardımcı olan tüm vücuda uygulanacak yosun maskesini tavsiye ederiz.  

Mix Masaj

Köpük Masajı

Klasik Türk Hamamı’nda uygulanan bakımla cildinizin yumuşaması ve toksin atması sağlanır. Keseleme işlemi kan dolaşımını hızlandırırken aynı zamanda da cildin pürüzsüz olmasını sağlar., vücudunuz ölü hücrelerden arındırılır ve gözeneklerin açılması sağlanır. Keseden sonra yapılan sabun masajı ile bakım tamamlanır.   

Vücut Bakımları

Deniz Yosun Bakımı

Deniz yosunu vitamin ve mineral açısından oldukça zengindir. Pudra şeklindeki yosunun sıcak su ile yapılan maskesi tüm vücuda uygulanır. Yosun uygulaması ile vücudunuz toksinlerden arınacak ayrıca zayıflama veya selülit tedavisinde de çok iyi sonuçlara ulaşacaksınız.

Deniz Tuzu Peeling

Vücudunuzu ölü deriden arındırmak için muhteşem bir terapi. Deniz tuzu ve özel aromaterapi yağları ile tüm vücudunuza uygulanacak Deniz Tuzu Peelingi ile cildinizin derinlemesine nefes aldığını hissedeceksiniz.

Termal Havuz Değerleri

Çeşme’de yüzeye çıkan sıcak sular, kaynağın derinliğine göre sodyum ve klorürün baskın iyon olduğu su tipinde olup daha derinden alınan örnekler deniz suyu niteliğindedir. Su ortalama 42 ila 61 °C’ye çıkar. Ph değeri 6.5 – 6.7 arasındadır. Otelimizin suyu 35 ila 38 °C’dedir.

lons mg lt lons mg lt
Potassium K+ 460.207
Sodium Na+ 8.262.146
Calcium Ca+2 1.137.970.8
Magnesium Ma+2 1.878.652
Iron Fe+1 0.400
Aluminium Al+3 0.170
Zinc Zn+2 0.130
Chloride Cl 18.900.039
Bromide Br 0.126
Fleur F 4.800
Sulphate So2 2.150.000
Nitrate N 4/3 0.660
Hydrophosphate HPO2 0.225
Bicarbonate HCO3 28.600
Metaboric acid HBO2 18.630
Copper Cu 23 mg/kg
Iron Fe 14.800 mg/kg
Zinc Zn 55 mg/kg
Magnesse Mn 410 mg/kg
Chromium Cr 30 mg/kg
Cadmium Co 0.1 mg/kg
Lead Pb 1 mg/kg
Nickel Ni 24 mg/kg
Ph(mud) 6.69
Ph (extracts) 7.65
Conductivity 36.9 ms/cm
Total Salt %2.55
Total Sulphur 11,267 mg/kg
Total Phosphorus 169.6 mg/kg
Organic Matter 199%

Elektrik Tasarrufu

Ilıca Otel de Enerji tüketimi türe göre ölçülüp raporlanır. Toplam tüketimi azaltmak için hedefler belirlenir ve yenilebilir enerji olarak % 14 lük kısmı jeotermalden faydalanır.

Tesisimizde öncelikle enerji kullanımı ile ilgili değerler günlük olarak takip edilmekte ve sorunlara günlük olarak müdahale edilmektedir. Fazla tüketimin gerçekleştiği bölümler belirlenmekte ve olası tasarruf alanları tespit edilmektedir.

Satın aldığımız tüm elektronik ürünlerin enerji tasarruflu olmasını ve tüm çalışanlarımızın enerji tasarrufu konusunda eğitim almasını hedeflemekteyiz. Otelimizde enerji tasarrufu ile ilgili aşağıdaki çalışmalar yapılmakta ve sürekliliği sağlanmaktadır.

Tüm odalarda balkon kapısının açılması durumunda ısıtma/soğutma cihazlarını devre dışı bırakan sistemler kullanılmaktadır.

 • Otelimizde tüm oda ve genel alanlarda enerji tasarrufu sağlamak ve tehlikeli atık miktarının azaltılmasına yönelik akkor ampuller yerine tasarruflu aydınlatmalar ya da LED aydınlatmalar kullanılmaktadır.
 • Otel geneli bina çevre aydınlatma, ısıtma ve soğutma sistemleri otomasyondan kumanda edilerek kontrolleri sağlanmaktadır.(Akıllı saatler mevcut)
 • Uygulanabilir misafir ortak alanlarında harekete duyarlı sensörlü aydınlatmalar kullanılmaktadır.
 • Odalarımızda elektronik anahtar kartlar kullanılmaktadır.
 • Tüm elektrikli cihazların belirli aralıklara bakım ve temizlikleri yapılarak oluşabilecek enerji kayıpları minimize edilmektedir.
 • Mümkün olan noktalarda fotoselli kendiliğinden açılır – kapanır kapılar kullanılmakta ve ısıtma / soğutma kaybı ile gerçekleşecek olan enerji tüketimi azaltılmaktadır.
 • Uygun olan kapılarda hava perdesi kullanımı ile ve ısıtma / soğutma kaybı ile gerçekleşecek olan enerji tüketimi azaltılmaktadır.
 • Isıtma ve soğutma cihazlarının yerleşimi enerji verimliliğini azaltmayacak şekilde planlanmaktadır.
 • Talep etmeyen misafirlerimizin odalarındaki linen malzemeleri gün aşırı değiştirerek yıkama / kurutma / transfer kaynaklı elektrik tüketimini düşürmekteyiz.
 • Frekans kontrollü pompalar kullanmaktayız.
 • Çamaşırhane çalışma saatleri program dahilinde ayarlanmaktadır
 • Dış mekân aydınlatmalarında zaman saati kullanılır. Yaz kış saatlerine göre aydınlatma zamanları ayarlanır.

Su Tasarrufu

Sağlık, hijyen ve misafir memnuniyeti konularından ödün vermeden genel su tüketimini azaltmak amacıyla su tasarrufu sağlayan donanımlar kullanmakta; misafirleri bilgilendirmekte ve çalışanlarımızı bu konuda eğitmekteyiz.

Otelimizde su tasarrufu ile ilgili aşağıdaki çalışmalar yapılmakta ve sürekliliği sağlanmaktadır:

* Düşük debili özel musluklar ve duş başlıklarının yanı sıra, fotoselli veya zaman ayarlı musluk, duş ve pisuarlar kullanarak, gereksiz su kullanımının önüne geçmekteyiz.(Lobby tuvaletler, otel odalarında)

* Düşük hacimli rezervuarlar aracılığıyla sifon suyu kullanımını azaltmaktayız.(bahçe bloklarda 8 cm 7 lt lik küçük hacimli)

* Oda tuvaletlerinden gerçekleşen su sızıntılarının fark edilmesi ve önlenmesi için personelimizi eğitiyor, konuklarımızdan bu sızıntıları bize bildirmelerini bekliyoruz.

* Doğayla uyumlu bahçemizi damlama ve fıskiye sistemleri ile sulamaktayız. Ayrıca sulama sisteminde otomasyon ile su tüketimi minimize edilmektedir.

* Otel odalarında küvetlerin kaldırılması sonucunda su tüketimi azaltılmıştır.

* Odalarda bilgilendirme kartları konulmuştur.

Su tüketim 2022 yılı için geceleme başı  0,30 m3/gün

Çamaşırhane ve yemekhane atık suları için önlem tesisi kurulmuştur.Atık su analiz sonuçları İZSU nun sınır değerlerine uygun görülmüş ve kanal bağlantı ruhsat belgesi alınmıştır.

İletişim

Ilıca Hotel olarak sürdürülebilirlik çalışmalarımızı paydaşlarımızla paylaşarak geliştirip iyileştirmeyi hedefliyor ve paydaşlarımızın katılımlarını sağlayarak sürdürülebilir kalkınmayı sağlamak için çalışmalarımızı yürütüyoruz.

Çalışanlarımız

Birebir görüşmeler ve grup toplantıları, eğitim ve çalıştaylar, performans değerlendirme ve kariyer geliştirme toplantıları, faaliyet raporları ve anketler

Misafirlerimiz

Misafir Memnuniyet Anketleri, İstek Formları,Çevre anketleri, İletişim Formları, Sosyal Medya

Tedarikçiler

Satınalma şartnameleri, Tedarikçi denetimleri, Performans Değerlendirme Sistemi, Toplantılar, Görüşmeler

Kamu Kuruluşları

Toplantılar, bilgi talepleri (gerektiğinde), faaliyet raporu

Üniversiteler ve Akademisyenler

Stajyer Programı, konferans-toplantı katılımı, burslar

Basın

Röportajlar, basın bültenleri

Yerel Topluluklar

Sosyal Projeler, bilgi talepleri (gerektiğinde), faaliyet raporları, toplantılar

SPA Menü

 • Masajlar
 • Bakımlar
 • Bone-Kese
 • Kampanya
Aroma Terapi Masajı

30 Dakika 1600₺ - 50 Dakika 2300₺

Geleneksel Bali Masajı

30 Dakika 1700₺ - 50 Dakika 2500₺

Medical Masajı

30 Dakika 1700₺ - 50 Dakika 2500₺

Thai Masajı

50 Dakika 2000₺ - 80 Dakika 3000₺

Sıcak Taş Masajı

40 Dakika 2000₺ - 80 Dakika 3250₺

Hint Baş Masajı

30 Dakika 1850₺

Refleksoloji Ayak Masajı

30 Dakika 1850₺

Lomi-Lomi Masajı

40 Dakika 2000₺ - 80 Dakika 2850₺

Dört El Masajı

50 Dakika 4000₺

Yüz Masajı

30 Dakika 1500₺

Anti Selülit Masajı

30 Dakika 1700₺

Mix Masaj

80 Dakika 3200₺

Kahve Peeling

30 Dakika 1500₺

Deniz Yosun Bakımı

30 Dakika 1500₺

Deniz Tuzu Peeling

30 Dakika 1700₺

Köpük Masajı

25 Dakika 1500₺

Geleneksel Türk Kesesi

20 Dakika 1500₺

Geleneksel Türk Hamamı • Kese & Köpük Masajı

45 Dakika 2000₺

Özel Türk Hamamı

60 Dakika 3000₺

Bez Bone - 35 TL

Plastik Bone - 90 TL

Kese - 90 TL

14 Şubat'ta tüm masajlarda %20 indirim.

Sürdürülebilirlik Politikası

 • Misafirlerimizin tüm geri bildirimlerini değerlendiriyoruz. Elde ettiğimiz veriler doğrultusunda süreçlerimizi iyileştiriyoruz.
 • Çalışanlarımızın çalışma haklarına saygı duyuyor, yasal mevzuat hükümleri çerçevesinde takip ediyoruz.
 • Çocuk işçiliğin kaldırılmasını destekliyoruz.
 • Tüm süreçlerimizi temel değerlerimize bağlı kalarak, uymakla yükümlü olduğumuz yasal ve diğer şartlara uyum anlayışı ile sürekli geliştiriyoruz.
 • Bilgi güvenliği ile ilgili mevzuata uygun hareket ediyor, süreçlerimizi geliştiriyoruz.
 • Sektöre yön veren inovasyon çalışmaları ile teknolojik sistemlere yatırım yapıyoruz.
 • Çalışanlarımıza düzenli eğitimler vererek gelişim ve ilerleme fırsatı sunuyoruz.
 • Çalışanlarımıza sağlıklı güvenli çalışma ortamı sunuyor, istek, öneri ve şikayetlerini iletebilecekleri çeşitli imkanlar sunuyoruz. Çalışanlarımızdan gelen geri bildirimleri değerlendirerek yönetim sistemlerimizin gelişimine katkı sağlıyoruz.
 • Sıfır kaza ilkesiyle çalışarak, iş sağlığı ve güvenliğini kurumsal kültür haline getirmek istiyoruz.
 • Politikamızı işletirken ilgili taraflarımızın katılımına önem veriyor, gerektiğinde şeffaf bilgi sunuyoruz.
 • Yerel/Bölgenin doğal ve kültürel mirasının ilgili misafirlerimizi ve çalışanlarımızı bilgilendiriyoruz,
 • Yatırımlarımızı planlarken; binalarımızın ve alt yapı sistemlerimizin; korunan hassas alanlara, tarihi mirasa, doğal ve kültürel çevrenin bütünlüğüne olan risklerini dikkate alıyoruz. Arazi kullanımı, inşaat, bakım onarım işlemleri, tasarım, peyzaj düzenlemesiyle ilgili çalışmalarımızda yerel/bölgeye uygun, sürdürülebilir uygulamalar ve materyaller tercih ediyoruz.
 • Binalarımızı ve konseptimizi tasarlarken, özel ihtiyacı olan misafir ve çalışanlarımızın ihtiyaçlarını düşünüyor, herkes için erişilebilir hizmet anlayışını benimsiyoruz.
 • Tarihi, arkeolojik, kültürel ve manevi öneme sahip yerel/bölgesel mülklerin, alanların ve geleneklerin korunmasına ve gelişmesine katkı sağlıyoruz.
 • Ürün/hizmet alımlarında niteliği ve kalitesini kullanıcılarla değerlendiriyor ve analiz ediyoruz. Tedarikçi seçiminde adil, dürüst ve tarafsız davranıyoruz.
 • Faaliyetlerimizi, kendi iç dış hususlarımız, ilgili taraflarımızın ihtiyaç ve beklentilerini ele alarak potansiyel riskleri önceden analiz ediyor, sürekli iyileştirme hedefi doğrultusunda geliştiriyoruz. Risk Yönetimi Sürecini tüm iş süreçlerimizde ele alıyor, yeni fırsatlar elde etmeyi amaçlıyoruz.
 • Sürdürülebilir kalkınma doğrultusunda, Turizm sektöründe öncü, uzun vadeli değer yaratmayı hedefliyoruz.

Önce İnsan

Ilıca Hotel faaliyetleri ile ilgili olarak uluslararası kabul görmüş tüm insan haklarına saygı göstermeyi taahhüt eder ve bu kapsamdaki tüm mevzuat ve sözleşmelere uyum sağlar. Bu doğrultuda tüm misafir ve çalışanlarımızı ırk, renk, cinsiyet, din, görüş, yaş, sosyal ve medeni durum, aile kökeni, fiziksel veya zihinsel engel ayrımı yapılmaksızın eşit olarak değerlendiririz.

Herkes için erişilebilirlik

Tesisimiz içerisindeki alan ve faaliyetler, operasyonun niteliğine uygun olarak, engelli bireyler tarafından erişilebilir niteliktedir.

Bu kapsamda,tesisimizde engelli personel istihdamını desteklemekteyiz.

Otelimizde engelli misafirlerimiz için özel hazırlanmış 3 oda ve 2 wc bulunmaktadır.

Tesis içerisinde bulunan alanların girişleri tekerlekli sandalyeye uygun genişlikte tasarlanmıştır.

Yürüyüş yolları tekerlekli sandalyeye uygun olup eğimli rampalar mevcuttur.

Asansörlerin genişliği tekerlekli sandalyeler için uygundur.

İhtiyaçlarına uygun 2 tekerlekli sandalye ve ekipmanlar otelimizde yer almaktadır.

Otelimiz personeli, engelli bireylerin konaklamaları sırasında her türlü yardımı sağlamak, ihtiyaçlarını karşılamak için özel hizmet sunmaya hazırdır.

Misafir Deneyimi

Otelimizde misafir deneyimi sürdürülebilir unsurlar da dahil olmak üzere günümüz şartlarına ve değişen tüketim kültürüne odaklanarak sürekli yenilenmektedir.

Misafir deneyimi analizleri yapılmakta ve aldığımız geri bildirimler dahilinde, yatırımlarımızı misafirlerimizin talep ettiği alanları geliştirmek için yönlendiriyoruz.

Çalışan hakları ve motivasyonu

Lojman Kullanımı

Personel lojmanları Ilıca Hotel’ de bu haktan faydalanmak isteyen tüm personelimizin kullanımına açıktır.

Eşitlik

Şirketimizde ve otelimizde gerek misafir gerekse personel olarak farklı din, dil, ırk mensupları bulunmaktadır. Temel prensibimiz hiç kimsenin cinsiyet, din, dil ve ırk konularında ayrımcılığa maruz kalmamasıdır. İK departmanı tarafından verilen oryantasyon eğitimlerinde de bu konu anlatılmakta ve personelin benimsemesi sağlanmaktadır. Ayrıca çalışan hakları ve bu konuya verilen önem İK Departmanı tarafından yapılan Oryantasyon eğitimlerinde vurgulanmaktadır.

Personel Servisleri

Değişik vardiyalarda çalışan personelimizin ulaşımını servis araçlarımız ile ücretsiz olarak sağlamaktayız. Çalışma saatlerine göre programı düzenlenen servis araçlarımız İzmir, Alaçatı, Çeşme, Ildır, Çiftlik Köy, Dalyan ve Lojman hattında taşıma yapmaktadır.

Personel Yemekhanesi

Çalışanlarımız için personel yemekhanesinde çıkan tüm yiyecekler ücretsizdir. 14 günlük menüler dâhilinde en az 3 çeşit yemek, salata çeşitleri ve tatlı / meyve sunulmaktadır.

Çalışan Sağlığı

Otelimizde çalışanlarımızın faydalanabildiği Revir bulunmaktadır. Revir de 10:00-19:00 arası hemşiremiz hizmet vermekte ve  haftanın belirli günlerinde İşyeri Hekimi’ nden ücretsiz destek almaları sağlanmaktadır.

Çeşitli özel hastaneler ile müdürlerimize tamamlayıcı sağlık sigortası imkanı sağlanmaktadır.

Çamaşırhane Kullanımı

Tüm çalışanlarımız için iş üniformaları ve iş ile ilgili giyilen her türlü giysi ücretsiz olarak temizlenmekte ve steril olarak teslim edilmektedir.

Eğitim

Tesisimizde yıllık eğitim planları doğrultusunda farklı içerikte iç ve dış kaynaklı eğitimler verilmektedir. Bu eğitimler ile personelimizin yetkinliği ve bilgi düzeyinin artırılması amaçlanmaktadır.

Oryantasyon eğitimleri, İşbaşı eğitimleri, İş sağlığı ve güvenliği eğitimleri, İlkyardım eğitimleri, Yangın eğitimleri, Çevre koruma eğitimleri, Enerji verimliliği ve tasarruf eğitimleri, Yönetim sistemi eğitimleri, Kişisel gelişim eğitimleri, Hijyen ve gıda güvenliği eğitimleri, Sürdürülebilir Turizm eğitimleri

Bu kapsamda kurduğumuz Oden Academy platformu  aracılığı ile de çalışanlarımız için uygun eğitimlerin kendilerine ulaşmasını ve güncel duyuruları paylaşmayı sağlamaktayız.

Kariyer Yönetimi

Turizm öğrencilerinin çalışma hayatında tecrübe kazanmaları adına staj imkânı sağlamaktayız. Çalışanlarımızı eğitimlerle ve kariyer yönetimi programları ile desteklemekteyiz. Çalışanlarımızı mümkün olduğunca yetiştirerek ihtiyaç duyulan pozisyonları kendi bünyemiz dâhilinde karşılamayı amaç edinmekteyiz.

Çalışan Öneri ve Görüşleri

Çalışanlarımızın öneri ve görüşlerini değerlendirmek amacıyla yılda 1 defa Personel Memnuniyeti Anketi yapılmaktadır. Anket sonuçları titizlikle değerlendirilmekte ve gerekli iyileştirmeler planlanmaktadır.

Organizasyonlar

Her yılsonu, yılın yorgunluğunu atmak, kaynaşmak üzere tüm çalışanların eşleri ile birlikte katıldıkları “Personel Gecesi” düzenlenmektedir.

Her ay “Ayın Personeli seçimi yapılmakta ve kendileri ödüllendirilmektedir.

Her ay doğum günü olan çalışanların doğum günü kutlaması bir parti ile yapılmakta ve pasta kesilmektedir.

Sunduğumuz İmkanlar

Personellerimize ve paydaşlarımıza marka işbirliklerimiz ile avantaj sağlamaktayız.

Yasal Uyum

Tesisimiz Ulusal ve uluslararası yasalara uyumlu çalışmaktadır.

ISO-Logo

ISO 50001:2018

Enerji Yönetim Sistemi

SURDURULUBELIR-LOGO-3.ASAMA-TR 5444444

Tesisimiz 2023 yılında 3.Aşama Sürdürülebilir Turizm Sertifikası almıştır.

1231111

Tesisimiz 2020 yılında Güvenli Turizm Sertifikası almıştır.

ISO-Logo

ISO 9001: 2015

ISO-Logo

ISO 14001:2015

ISO-Logo

ISO 10002:2018

logo_top

Tesisimiz 2004 yılında Mavi Bayraklı Plaj olmaya hak kazanmıştır.

sifir-atik-logo-12BCABF963-seeklogo.com

Tesisimiz 2019 yılında Sıfır Atık Sertifikası almıştır.

Tesisimiz 2018 yılında Yeşil Yıldız Sertifikası almıştır.

Çevreye Saygı

Dünyada saygın olabilmek için çevreye ve insana saygılıyız. Misafirlerimizin konforundan taviz vermeden, su, elektrik, enerji, kimyasal, katı atık miktarlarının kontrol altına alınması, çevreye ve doğal kaynaklara yönelik oluşabilecek zararın en aza indirilmesini hedeflemekteyiz. Sürdürülebilir turizm ilkeleri ışığında aldığımız önlemler ile doğal kaynak kullanımı azaltılmış, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesi ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için uygulamalar güncellenmiştir.

Enerji kaynaklarımızın sınırlı olduğunun bilincinde olup, daha az enerji ve su tüketimini desteklemek için tüketim verilerimizi takip ediyor, çalışanlarımızı bilinçlendiriyor, enerji verimliliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlamak maksadıyla çalışmalar yapıyoruz. Çevreye zarar vermemek için atıklarımızı ve tehlikeli atıklarımızı geri dönüşüm ilkeleri çerçevesinde doğayı kirletmeyecek şekilde değerlendiriyoruz. Bölgemize özel bitki ve hayvan türlerini korumak için özen gösteriyoruz.

Çevre Politikası

Kuruluşumuz, yenilenmiş yüzü ile çalışma yöntemlerini belirlerken çevresel duyarlılıkların birincil öncelikli olarak değerlendirilmesi gerekliliği düşüncesi ile yola çıkmıştır. Bu bilinç ışığında, personelinden misafirlere kadar olan her sürecin çevresel olarak sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve iyileştirici yönde gelişimini amaç ve ilke olarak belirlemiştir.

Kuruluşumuz, aşağıda belirtilen ilkeler doğrultusunda planlama ve uygulama stratejileri üreterek, çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir çevre için her alandaki potansiyel ve performansımızı sürekli geliştirmeyi taahhüt etmektedir.

Doğa dostu bir otel olarak çevresel duyarlılık politikamız gereği;

 • Sağlık, hijyen ve misafir memnuniyeti konularından ödün vermeden genel su tüketimini azaltmak amacıyla su tasarrufu sağlayan donanımlar kullanmaktadır.

 • Otelimizde kullanılan ısıtma ile ilgili enerjinin çoğunu, temiz ve yenilenebilinir bir enerji kaynağı olan, jeotermal enerji – güneş enerjileri kullanılarak sağlandığını,

 • Otelimizde enerji ve su kullanımını azaltarak ekolojik yaşama duyarlılık açısından siz istemedikçe havlu, nevresim ve çarşafların değiştirilmediğini,

 • Otelimizde tüm atıkların ayrı toplanarak geri dönüşümlerinin yaptırıldığını ve bu amaçla atıkların ayrı toplanması için katlarda geri dönüşüm atık kutularının bulunduğunu,

 • Otelimizde kullanılan şampuan, deterjan, dezenfektan ve diğer malzemelerin çevreye duyarlı ürünlerden kullanıldığını,

 • Otelimizde 1 numaralı TV kanalından çevreye duyarlılık çalışmalarımız ile ilgili bilgi alabileceğinizi,

 • Oda tuvaletlerinden gerçekleşen su sızıntılarının fark edilmesi ve önlenmesi için personelimizi eğitiyor, konuklarımızdan bu sızıntıları bize bildirmelerini beklediğimizi,

 • Tüm odalarımızda, oda hava kalitesinin korunması amacıyla sigara içilmediğini,

 • Kâğıt tüketimimizi azaltmak için mümkün olduğunca yazışmalarımızı ve duyurularımızı mail ortamında yaptığımızı,

 • Bize yardımcı olarak bu sürece katkı sağlayabileceğinizi,

Biliyor musunuz?

Mavi Bayrak Plaj

Turizm bakanlığı tarafından yürütülen, sağlıklı yüzme suyu, donanımlı plaj ve iyi bir çevre yönetimi ile çevre bilinçlendirme etkinliklerini içeren Mavi Bayrak çalışmalarında başarı  elde ederek MAVİ BAYRAKLI PLAJ olarak misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Sıfır Atık

Çevre bakanlığı sıfır atık yönetmeliğince otelimizde sıfır atık sistemini kurarak bölgede SIFIR ATIK BELGEli tesis olarak öncü olmaktan gurur duymaktayız.

Sıfır atık kapsamında, israfın önlenmesi, atık oluşumunun engellenmesi ve minimize edilmesi, atıkları kaynağında toplayarak geri kazanım sağlanmasını kapsayan atık yönetimimizi kurduk.  Çevre koruma bilincini kurum olarak tüm personelimize ve misafirlerimize aktarmak için sıfır atık yaklaşımında çevre faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Yeşil Yıldız

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında  bakanlığın belirlemiş olduğu kriterleri tesisimizde uygulamaya alarak çevreye duyarlı yeşil yıldız otel etiketi almaya hak kazandık. 

Yeşil yıldız projemizle  faaliyetlerimizde enerji tasarrufu, atık miktarının azaltılması , yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması ve yatırımların çevreye duyarlı olarak planlanmasını öne çıkardık.  Ilıca hotel  ilgili çevre mevzuatı, çevre standartları ve çevre projelerinde yer alarak sürdürülebilir çevre yönetimi politikasını izlemektedir.

Kalite Politikası

ILICA HOTEL; Hızla gelişen ve farklılaşan otelcilik sektöründe Türkiye’nin misafir memnuniyeti en yüksek, en karlı, yenilikçi otel işletmeleri arasında yer almayı hedeflemektedir. Bu amaçla;

 1. Etik değerleri ön planda tutarak misafirlerinin ihtiyaçlarını en hızlı ve en doğru biçimde karşılamak,
 2. Üstün nitelikli insan kaynağına, teknolojik altyapıya sahip olmak ve bunları güncel tutmak için yenilikçi çalışmaları sürekli kılmak,
 3. Sürekli eğitimler ile çalışanlarının huzurlu, motivasyonlu olmasını sağlayarak hizmet kalitesini artırmak,
 4. Çevreye duyarlı, yenilikçi ve hedefleri olan personeli ile sektörde vazgeçilmez olmayı hedeflemek,
 5. Sunduğu güvenilir ve yenilikçi hizmet anlayışı ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamak ve güvenini kazanmak,
 6. Ekip çalışmalarını ön planda tutarak,güler yüz ve güveni,misafir memnuniyetiyle bütünleştirip;üstün kaliteli hizmeti, bir sistem içerisinde planlı ve sürekli olarak sunmak,
 7. Ve bütün bunları yerine getirebilmek için yasal mevzuatlara ve Kalite Yönetim Sistemi’nin şartlarına uymak ve etkinliğinin sürekli iyileştirilmesini sağlamak KALİTE POLİTİKAMIZDIR.
 

MİSYONUMUZ

 • Ilıca Hotel olarak konuklarımızın tüm ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılayarak, güvenli ve rahat bir konaklama yapmalarını sağlamaktayız.
 • Ekibimizi günün değişen şartlarına göre sürekli geliştirerek ve yenileyerek misafir memnuniyetini en üst düzeyde tutmaya devam etmek için gerekli çalışmaları gerçekleştirmekteyiz.
 • Üst yönetimi ve ekibi ile ILICA HOTEL, yenilikçi, takım ruhu ile hareket eden profesyonel hizmet kalitesini konuklarına sunmaktadır.
 

VİZYONUMUZ

 • Kaliteli ve yenilikçi hizmetlerimiz ile koşulsuz misafir memnuniyetini sağlayarak sektörümüzün öncüsü olmaktır.
 • Konuklarımıza ve çalışanlarımıza olan davranışlarımızda;karşılıklı saygı ve dürüstlük ilkemizi korumak,
 • Topluma, doğal çevreye ve insanlığa karşı olan sorumluluğumuzun bilincinde olmak ve sürekli yatırımlarla yeni istihdam alanları yaratmak,
 • Bilgi çağının olanaklarını tüm hizmet alanlarımızda uygulamak,
 • Konuklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini, beklediklerinden daha kaliteli bir hizmet anlayışıyla karşılamak temel hedefimizdir.

Enerji Politikası

Ilıca Otel üretim aşamalarında enerjiyi etkin kullanarak Enerji Yönetim Sistemini ve Enerji Performansını sürekli iyileştirmeyi taahhüt etmektedir.

Bu taahhüdü gerçekleştirmek için enerji kullanımı, tüketim yapısı ve ölçeğine uygun şekilde aşağıdaki ilkeleri politika olarak benimsemiştir;

 • Enerji kullanımına, verimliliğine ve tüketimine ilişkin tüm uygulanabilir yasal mevzuat ve diğer şartlar takip edilerek, gerekli aksiyonlar hızlı bir şekilde alınacaktır.
 • Belirlenen amaç ve hedefler periyodik olarak gözden geçirilecek ve bu amaç ve hedeflere ulaşmak için gerekli kaynaklar oluşturulacaktır.
 • Enerji kullanımına, verimliliğine ve tüketimine ilişkin otel içi ekipman, sistem ve proses tasarımlarının enerji performansını artıracak şekilde gerçekleştirilmesi desteklenecektir.
 • İklim değişikliğine olumlu etki yaratacak enerji verimliliği projeleri geliştirilerek uygulanacaktır.
 • Çalışanlarımızda verimlilik bilincinin oluşturulması amacıyla gerekli eğitim ve bilgilendirmeler yapılarak, kayıp ve kaçaklar azaltılacak, enerji verimliliği sağlanacaktır.
 • Enerji performansını etkileyebilecek enerji verimli ürün ve hizmetlerin satın alınması için gerekli destek verilecektir.

Oluşturulan sistemin sürekliliğini sağlamak için Enerji Politikası kayıt altına alınarak sürekli gözden geçirilecek ve gerektiğinde güncellenecektir.

 

İnfo

 • Bilgilendirme
 • İletişim Numaraları
 • Klima Kullanım Kılavuzu
 • Kasa Kullanım Kılavuzu
 • Kanal Listesi

Bilgilendirme

Değerli Misafirimiz, Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort ’e hoşgeldiniz. Otelimizde bulunduğunuz süre içerisinde, konaklamanızın rahat ve güzel geçmesini diler; tüm personelimizin sizlere en iyi hizmeti vermeye daima hazır olduğunu bilmenizi isteriz.

Ilıca Hotel ailesi olarak mutlu tatiller dileriz.

Aşağıda tatiliniz süresince, otelimizde sunulacak olan hizmetlerin bilgilerini sizinle paylaşmak istiyoruz.

Genel

 • Otelimize giriş saatimiz 15:00 itibari ile başlamaktadır. Otelimizden ayrılış saati 11:00’dir.
 • Geç çıkış yapmak isteyen misafirlerimiz, odalarıyla ilgili resepsiyondan bilgi alabilirler. Herhangi bir şekilde bilgi vermeden odalarını geç boşaltan misafirlerimizin oda hesaplarına 1 günlük oda ücreti otomatik olarak işlenecektir.
 • Oda kartlarınız, resepsiyona iade edilmediği takdirde her oda kartı için oda hesabınıza 1USD charge edilecektir.
 • Otelimize dışarıdan yiyecek ve içecek kabul edilmemektedir.

Odalar

 • Oda kartı, kartın arkasında yazılı olan kullanım talimatlarına göre kullanılır.
 • Şifreli kasalar, odalarda ücretsiz olarak kullanıma sunulmaktadır. Kıymetli eşyalarınızı lütfen kasada muhafaza ediniz. Şifreli kasa kullanma talimatı kasa üzerinde yer almaktadır.
 • Odalarımızda sigara içmek kesinlikle yasaktır. Odasında sigara içildiği tespit edilen misafirlerimizin oda hesaplarına otomatik olarak sistem tarafından 50USD ücret yansıtılmaktadır.

Kalama Restaurant

Kalama Restaurant otelimizin lobi katında yer almaktadır.

Kahvaltı: 07:30-10:30 | Pazar : 08:00-11:00

Akşam Yemeği: 19:00-21:00

 • Oda & Kahvaltı konaklayan misafirlerimiz için açık büfe kahvaltı hizmetimiz ücretsizdir.
 • Yarım Pansiyon konaklayan misafirlerimiz için açık büfe kahvaltı ve akşam yemeği ücretsizdir.
 • Açık büfe kahvaltı servisinde sunulan çay ve kahveler (makine ve filtre kahve), taze bitki çayları ve meyve suyu çeşitleri. Akşam Yemeğinde Su, çay, kahveler (makine ve filtre kahve) ve taze bitki çayları ücretsiz olarak servis edilmekte olup, diğer içecekler ücretli olarak servis edilmektedir.
 • Yarım Pansiyon konaklamalar; akşam yemeği ile başlayıp, konaklanan gece sayısı kadar akşam yemeğini içerir ve çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulur. Oda Kahvaltı konaklamalar ise çıkış günü sabah kahvaltısı ile son bulmaktadır.
 • Açık Büfe Kahvaltı kişi başı: 850 TL , Akşam Yemeği kişi başı 1250 TL dir.

Lobby Bar

Otelimizin lobi katında yer almaktadır. Lobby Barımız 7/24 hizmet vermektedir.

Room Service

Oda servisimizden 7/24, 7040 nolu telefonumuzu arayarak hizmet alabilirsiniz.

Mini Bar

Günlük olarak 2 adet su, çay ve kahve ikram olarak odalarınızda bulunmaktadır. İkramlar dışındaki yiyecek ve içecekler ekstra olarak ücretlendirilmektedir.

SPA & Thermal Merkezi

Otelimizin -1. katında yer almakta olup, her gün 08:00-20:00 saatleri arasında siz değerli misafirlerimize hizmet vermektedir.

Hamam, sauna, Thalasso havuzu, açık/kapalı termal havuz, çocuk havuzu ücretsiz olarak hizmetinizdedir.

Kapalı çocuk havuzu ve kapalı termal havuz 15 Eylül-15 Haziran tarihleri arasında, kış dönemi hizmet  vermektedir.

SPA Merkezine 7016 nolu telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

Fitness

Otelimizin -1. katında, Spa Merkezimiz içerisinde yer almaktadır. 08:00-20:00 saatleri arasında ücretsiz olarak hizmet alabilirsiniz.

Ilıca Kids Club

Ilıca Kids Club, 10:00-22:00 saatleri arasında çocuklarımıza hizmet vermektedir.

 

İnternet - Wifi

Wifi kullanımı ücretsizdir.

ILICA HOTEL ağından bağlanarak oda numaranızı ve doğum tarihinizi gün/ay/yıl şeklinde girerek Wifi’ye bağlanabilirsiniz. Doldurulması gereken alanlar kırmızı ile belirtilmiştir.

 

Plaj ve Havuzlar

Odalarımızda bulunan banyo havlularımız plaj kullanımına uygun değildir. Plaj kullanımı için sahilimizde peştemal hizmetimiz bulunmaktadır.

Sahilimizde bulunan şezlonglara peştemal veya havlu konularak rezerve yapılmamasını önemle rica ederiz.

KVKK

Konuk aydınlatma metnine, https://ilicahotel.com/kvkk adresinden ulaşabilirsiniz.

Sürdürülebilir Turizm

Sürdürülebilir turizm ilkeleri ışığında otelimizde aldığımız önlemler ile doğal kaynak kullanımı azaltılmış, toprağa, suya, havaya verilen zararların minimum düzeye indirilmesi ve mümkün ise ortadan kaldırılabilmesi için uygulamalar yapılmaktadır.

Sürdürülebilirlik politikamıza göz atmak ve daha fazla bilgi almak için adresi ziyaret edin. 

https://www.ilicahotel.com/surdurulebilirturizm/

Misafir İlişkileri

Tüm arzu ve istekleriniz için, Misafir İlişkileri görevlilerimiz sizlere destek olacaktır.

Misafir İlişkilerine, üst menüde yer alan telefon butonundan, 7077 veya 0 numaralarından 7/24 ulaşabilirsiniz.

TELEFON KULLANMA TALİMATI: 
Hat Almak İçin;“9” u tuşlayarak çevir sesini bekleyiniz ve telefon numarasını tuşlayınız.
Şehirlerarası Hat Almak İçin;“9”, “0” ı tuşlayınız. Şehir kodundan sonra telefon numarasını tuşlayınız.
Odadan Odaya Arama;Sadece aramak istediğiniz oda numarasını tuşlamanız yeterli olacaktır.
Otel İçini Arama;Aramak istediğiniz departmanın dahili numarasını tuşlayınız
DAHİLİ NUMARALAR: 
Santral0
Resepsiyon1008
Misafir İlişkileri7077
Rezervasyon7100-7101
Kat Hizmetleri7029-7030
Oda Servisi7040
Grill Bar7055
Spa &Thermal7016
Güvenlik7052
ULAŞIM BİLGİLERİ 
Taksi02327231819
TransferLütfen Misafir İlişkileri ile iletişime geçin 7077
Çeşme Seyahathttps://cesmeseyahat.net
HAVAYOLLARI / AIRLINES 
Turkish Airlines0850-333-0849
Pegasus0888-228-1212
Atlasjet0850-222-0000
Anadolu Jet0850-333-2538
SunExpress444-0-797
HAVALİMANI / AIRPORTS 
İzmir Adnan Menderes Havalimanı0232-455-0000

KANAL ADISIRA
TRT11
STAR2
ATV3
KANAL D4
SHOW TV5
FOX6
TV87
D MAX8
TLC9
TV8,510
BEYAZ TV11
KANAL 712
TEVE 213
TRT214
TRT ÇOCUK15
DİSNEY16
CARTOON17
MİNİKA ÇOCUK18
MİNİKA GO19
TRT HABER20
CNN TÜRK21
NTV22
A HABER 23
TELE124
HALK TV25
ULUSAL KANAL26
ÜLKE TV27
BLOOMBERG TV28
TRT BELGESEL29
NAT.GEOG. TÜRKÇE30
TRT SPOR31
BEIN SPORT32
A SPOR33
TRTSPOR 234
SPORTS TV35
EURO SPORT 36
TRT MÜZİK37
KRAL TV38
NUMBER139
POWERTÜRK40
DREAM 41
TRT WORLD42
ARD43
ZDF44
RTL45
PRO 746
BBC47
FRANCE 2448
TV 5 MONDE49
RAİ50
AL JAZEERA ARAP51
AL JAZEERA İNG.52
AL ARABİYA52
ABC 53
CNN INT.54
CNBC55
ROSSIYA 1 (RTR )56
AZ TV 57
NHK WORLD58
NATİONAL GEOGRAPHİC59
FASHİON TV60

Mini Bar

Miller
260₺
Efes Şişe 33cl
180₺
Burn Enerji İçeceği / Burn Energy Drink
150₺
Coca Cola / Zero
85₺
Fuse Tea
85₺
Meyve Suyu / Fruit Juice
90₺
Xpress Latte
120₺
Premium Soda / Mineral Water
75₺
Cam Su / Water
60₺
Lüks Çerez / Lux Appetizers
185₺
Toblerone
135₺
Bounty
135₺
Snickers
125₺
M & M
185₺
Master Potato
240₺
Tadım Spotif Bar
95₺
Wafer Master 120gr
220₺

Oda Servisi Menü

Çeşme Gün Işığı Kahvaltısı / Çeşme Sunshine Breakfast (2 Kişilik / 2 Pax)
2500 TL

Demleme çay, portakal suyu veya greyfurt suyu veya ayran, beyaz peynir, tulum peyniri, kaşar peyniri, domates, salatalık, siyah ve yeşil zeytin, tereyağı, reçel, marmelat, bal, yoğurt, sucuk. Arzunuza göre; pastırmalı veya sucuklu yumurta. Taze ekmek çeşitleri, poğaça ve simit.

Tea, orange juice, grape fruit juice or buttermilk, white cheese, yellow cheese, tomato, cucumber, olive, choices of bread, doghnut, butter, jam, marmalade, honey, choices of egg with pastrami or sausage. Kahvaltı servisimiz 12:30'a kadar verilmektedir.

Ege Kahvaltısı / Aegean Breakfast (1 Kişilik / For 1 Person)
600 TL

Simit, poğaça, dilim domates, salatalık, kaşar peyniri, beyaz peynir, yeşil zeytin, siyah zeytin, bal, reçel, tereyağ, kaymak, haşlanmış yumurta, çay ve portakal suyu.

Turkish bagel, pastry, beef ham, salami, tomato, cucumber, lord cheese, tulum cheese, yellow cheese, feta cheese, green and black olives, honey, jam, butter, clotted cream, boiled egg, tea and orange juice.

Sade Omlet / Omelette
200 TL
Sebzeli Omlet / Omelette with Vegetables
225 TL
Karışık Omlet / Mixed Omelette
275 TL
Hamburger
550 TL
Cheeseburger
650 TL
Günün Çorbası
250 TL
Ayvalık Tost / Ayvalık Toast
400 TL

Kaşar peyniri, sosis, salam, sucuk, domates, rus salatası, salatalık turşusu ve patates kızartması ile

Yellow cheese, sausage, salami, Turkish, sausage, tomato, Russian salad, pickled cucumbers and with french fries

Lezzetli Atıştırmalıklar Sepeti
600 TL
Ilıca Tost
400 TL

Salami sucuk, sosis, kaşar, tulum peynirleri ve çemen ile

Patates Kızartması
225 TL
Elma Dilim Patates
250 TL
Çıtır Piliç
500 TL
Üçlü Burger
650 TL
Peynir Tabağı
800 TL
Yunan Salata
350 TL
Izgara Tavuk Salata
400 TL
Keçi Peynirli Salata
400 TL
Deniz Mahsülleri Salata
750 TL
Sebzeli Kase
350 TL
Thai Soslu Tavuklu Kase
450 TL
Somonlu Kase
800 TL
Spagetti & Penne Napoliten
375 TL
Spagetti & Penne Fesleğen Soslu
400 TL
Spagetti & Penne Bolonez
425 TL
Tavuklu Noodle
500 TL
Ev Yapımı Mantı
425 TL

Sarımsaklı yoğurt ve baharat sos ile

Served with garlic yoghurt and spice sauce

Vegan Şinitzel
550 TL
Tavuk Şinitzel
650 TL
Izgara Köfte
750 TL
Dağ Kekikli Kuzu Pirzola
1250 TL
Teriyaki Soslu Somon Izgara
950 TL
Dana Madalyon Izgara
1400 TL
Profiterol
300 TL
Oreo Devils Cake
350 TL
Dondurma
75 TL
Kurabiye Tabağı
200 TL
Sakızlı Muhallebi
225 TL
Fırında Sütlaç
200 TL
Tiramisu
300 TL
Limonlu Cheesecake
250 TL
Mevsim Meyveleri Tabağı
300 TL

Sıcak İçecekler / Hot Beverages

Bitki Çayları / Herbal Tea
75₺
Taze Bitki Çayı / Fresh Herbal Tea
150₺
Çay / Turkish Tea
40₺
Türk Kahvesi / Turkish Coffee
110₺
Nescafe / Instant Coffee
85₺
Sıcak Çikolata / Hot Chocolate
140₺
Espresso
105₺
Cappuccino
120₺
Americano
110₺
Latte
140₺
Filtre Kahve
110₺
Salep
140₺

Spesiyal Kahveler / Special Coffee

Lotus Coffee
200₺
Oreo Coffee
200₺
Vanilya -Karamel
200₺
Limonatalı Kahve
200₺

Buzlu Kahveler / Ice Cofees

Iced Americano
140₺
Coffee Frappe
140₺
Iced Cappuccino
150₺
Iced Latte
150₺

Milkshake

Vanilyalı Milkshake / Vanilla Milkshake
200₺
Çikolatalı Milkshake / Chocolate Milkshake
200₺
Çilekli Milkshake / Strawberry Milkshake
200₺

Meşrubatlar / Soft Drinks

Küçük Su / Small Bottle Water
35₺
Büyük Su / Big Bottle Water
70₺
Soda / Mineral Water
60₺
Premium Soda / Premium Mineral Water
90₺
Churcill
75₺
Ayran / Buttermilk
85₺
Limonata / Lemonade
85₺
Coca-Cola, Coca-Cola Light, Coca-Cola Zero
105₺
Fanta, Sprite
105₺
Fuse Tea
105₺
Cappy Meyve Suyu / Cappy Fruit Juice
105₺
Taze Portakal Suyu / Fresh Orange Juice
120₺
Burn Enerji İçeceği / Burn Energy Drink
160₺

Biralar / Beers

Efes Malt 33cl
200₺
Efes Pilsen Şişe 33cl
200₺
Efes Özel Seri 50cl
260₺
Belfast 50cl
300₺
Bomonti Filtresiz 50cl
275₺
Miller 33cl
280₺
Becks 33cl
280₺
Bud 33cl
280₺
Amsterdam Navigator 50cl
400₺
Grolsch 45cl
450₺
Corona 35.5cl
375₺
Duvel 33cl
500₺
Erdinger 33cl
375₺

Alkollü Kokteyller / Alcoholic Cocktails

Aperol Spritz
450₺
Espresso Martini
450₺
Whisky Sour
500₺
Mojito
450₺
Green Apple Martini
450₺
Sex on the beach
4500₺
Tequila Sunrise
450₺
Frozen Margarita
450₺
Pina Colada
450₺
Negroni
500₺
Long Island Ice Tea
650₺

Spesiyal Kokteyller / Special Cocktails

Tropical Illizyon
500₺
Instant Crush
500₺
Mellow Passion
500₺

Alkolsüz Kokteyller / Non-Alcoholic Cocktails

Cinderella
200₺
Florida
200₺
Virgin Pina Colada
200₺
Alkolsüz Mojito
200₺
Blue Laguna
200₺

Rakılar

Yeni Rakı 5cl
220₺
Tekirdağ Rakı 5cl
240₺
Beylerbeyi Göbek 5cl
270₺
Yeni Rakı 20cl
850₺
Yeni Rakı 35cl
1450₺
Yeni Rakı 70cl
2750₺
Yeni Rakı Uzun Demleme 70cl
3050₺
Tekirdağ Rakı 20cl
900₺
Tekirdağ Rakı 35cl
1600₺
Tekirdağ Rakı 70cl
2950₺
Tekirdağ Altın Serisi 35cl
1750₺
Tekirdağ Altın Serisi 70cl
3200₺
Beylerbeyi Göbek 35cl
1800₺
Beylerbeyi Göbek 70cl
3400₺

Şaraplar / Wines

Kadeh Şaraplar / Glass of Wines

Beyaz Kadeh Şaraplar / Glass of White Wines

Sevilen Majestik Sauvignon Blanc
275₺
Sevilen İsabey -Sauvignon Blanc
500₺
Kavaklıdere Ancyra Sauvignon Blanc
340₺

Pembe Kadeh Şaraplar / Glass of Rose Wines

Sevilen Majestik
275₺
Sevilen RSE Syrah&Kalecik Karası
285₺
Lamberti Blush
340₺

Kırmızı Kadeh Şaraplar / Glass of Red Wines

Sevilen Majestik Grenache Kalecik Karası
275₺
Sevilen İsabey - Cabarnet Sauvignon & Merlot
375₺
Sevilen Plato Kalecik karası
420₺
Sevilen Parsel II Merlot
360₺
Kavaklıdere Ancyra Merlot
320₺
Lucien Arkas Bağları Antre Öküzgözü & Boğazkere
340₺

Şişe Şaraplar / Bottle of Wine

Kırmızı Şaraplar / Red Wines

Sevilen Majestik Syrah Kalecik Karası
1250₺
Sevilen İsabey Cabarnet & Sauvignon & Merlot
1800₺
Sevilen Plato - Kalecik Karası
2050₺
Sevilen Parsel I Syrah
1700₺
Sevilen Parsel II Merlot
1700₺
Urla Vourla Syrah Cabarnet Sauvignon
3150₺
Urla Nexus Merlo'd Nero'd Avalo
3250₺
Kavaklıdere Anycra Merlot
1500₺
Kavaklıdere Selection Öküzgözü Boğazkere
2250₺
Lucien Arkas Bağları Consensus Shiraz Cabarnet Sauvignon
3250₺
Lucien Arkas Bağları Antre Öküzgözü & Boğazkere
1600₺
Suvla Karasakız
1800₺
Suvla Boğazkere & Öküzgözü
1950₺

Beyaz Şaraplar / White Wine

Sevilen İsabey Majestik Sauvignon Blanc
1250₺
Sevilen İsabey Chardonnay
2250₺
Sevilen İsabey Sauvignon Blanc
2350₺
Sevilen Late Harvest Muscat (Tatlı)
2050₺
Urla Symposium
2050₺
Urla Chardonnay
2050₺
Urla Sauvignon Blanc
2800₺
Kavaklıdere - Ancyra Sauvignon Blanc
1600₺
Lucien Arkas Bağları Mon Reve Chardonnay Chenin Blanc
2250₺
Lucien Arkas Bağları Antre Sauvignon Blanc
1600₺
Suvla Sauvignon Blanc Semillion
2250₺
Suvla Misket Narince
2050₺

Pembe Şaraplar / Rose Wine

Sevilen Majestik
1250₺
Sevilen RSE Syrah & Kalecik Karası
1350₺
Sevilen R Rose
1750₺
Urla Serendias
1900₺
Lamberti Pinot Grigio Blush
1600₺

Köpüklü Şarap ve Şampanyalar / Sparkling Wines and Champagnes

Kavaklıdere İnci Damlası
4500₺
Kavaklıdere Altın Köpük
6500₺
Cordon Rouge
15000₺
Moet Candon
15000₺

Votkalar / Vodkas

Absolute 5cl
285₺
Smirnoff 5cl
275₺
Absolute 70cl
3250₺
Smirnoff 70cl
3050₺
Grey Goose 70cl
9500₺

Cinler / Gin

Beefeater 5cl
300₺
Gordon's 5cl
285₺
Bombay 5cl
350₺
Hendricks 5cl
520₺
Beefeater 70cl
3500₺
Gordons 70cl
3250₺
Bombay 70cl
4500₺
Hendricks 70cl
6750₺

Romlar

Bacardi 5cl
325₺
Bacardi 70cl
3750₺

Aperatifler / Aperitifs

Martini 5cl
285₺

Dry, Bianco, Rosso

Campari 5cl
325₺

Dry, Bianco, Rosso

Tekilalar / Tequilas

Olmeca Tekila 5cl
325₺
Olmeca Gold 5cl
325₺
Olmeca Tekila 70cl
3750₺
Olmeca Gold 70cl
3750₺

Kalama Restaurant

Açık büfe yemeklerimizin servis edildiği Kalama Restaurant, lobi ile aynı kattadır.

Diyet ürünlerden doğal lezzetlere, en taze meyvelerden, organik sebzelere, farklı damak zevkleri seçenekleri sunmakta olan Kalama Restaurant Ege’nin mavi sularını izlemeniz için eşsiz bir mekandır.

Hizmet Saatleri

Kahvaltı Açık Büfe 

Hafta içi – Cumartesi: 7:30 – 10:30

Pazar: 08:00 – 11:00

Akşam Yemeği

Yaz Sezonu: 19:30-21:30

Kış Sezonu: 19:00-21:00