Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort

EN

27.07.2023

Sürdürülebilir bir gelecek için bilinçli nesiller.

Çevre bilinci ve sürdürülebilirlik, toplumun her bir ferdi için önemli bir görevdir ve gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmak için hepimizin sorumluluğudur. Bu hareketle Ilıca Hotel ve Çeşme Belediyesi iş birliğiyle bir kampanya başlattık. Bu kampanya ile çocuklarımızın çevre bilincini erken yaşta kazanması ve doğaya olan duyarlılıklarının artmasını hedefliyoruz.

Kampanyamız, sokaklardaki plastik atıkların toplanmasını özendiren bir etkinlik düzenliyor. Bu etkinlikte; çocuklarımıza, çevrenin değerini anlatmayı ve küçük adımların bile büyük değişimlere vesile olabileceğini göstermeyi amaçlıyoruz. Plastik atıkların doğada yarattığı olumsuz etkileri ve geri dönüşümün önemini kavramalarına yardımcı olarak, çocuklarımıza sürdürülebilirliğin ne kadar önemli olduğunu vurguluyoruz.

Katılımcı çocuklarımız, sokaklardan topladıkları 200 adet plastik atığı Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binasına teslim ederek, Aqua Toy City giriş bileti kazanma şansını yakalıyorlar. Bu kampanya sayesinde çocuklar, çevreye duyarlı bireyler olarak yetişirken, aynı zamanda eğlenceli bir Aqua Toy City deneyimi yaşayacaklar.

Çevre bilincinin toplumun her kesimine yayılması gerektiğine inanıyoruz. Bu kampanya aracılığıyla geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çevre konusunda bilinçlendirerek, toplumsal sorumluluklarımıza katkıda bulunuyor ve sürdürülebilirlik hedeflerimize dahada yaklaşıyoruz. Ilıca Hotel ve Aqua Toy City olarak; plastik atıkların doğada yarattığı olumsuz etkileri azaltmak, bilinçli nesiller yetiştirmek ve geri dönüşüm kültürünü yaymak için her zaman üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye devam edeceğiz.

Ilıca Hotel Basın Odası

T: +90 232 723 31 31

M: tasarim@ilicahotel.com

Bu dosya ve sayfa içeriğindeki tüm medyayı,  kişisel veya editoryal olarak ve ticari amaç olmadan kullanacağınızı kabul ediyorsunuz. Görseller ve videolar, bütün veya parça olarak Ilıca Hotel aleyhinde kesinlikle değiştirilemez veya uyarlanamaz.