Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort

EN

Basın Bülteni • 09.08.2023

Bitter ve arkadaşları

Bitter

Ilıca Hotel, sıcacık bir gönülle yola çıkarak Çeşme bölgesindeki sokak hayvanlarının yaşamına dokunuyor. Sosyal sorumluluk projelerine verdiği destekle öne çıkan Ilıca Hotel, “Bitter” ve “Peyker” adlı iki sokak köpeğine uzattığı yardım eliyle işletmelere örnek, sokak hayvanlarına umut oluyor.

Bitter ve Ebru Tuğgan

Hayata tutunan bir umut: Bitter

Adını bitter çikolatadan alan Bitter; sosyal sorumluluk projemiz kapsamında ailemize katıldı. Bu projeyi başlatarak, sadece bir ev değil, aynı zamanda bir aile kurma misyonu üstlendik. Bitter, sevgi ve bakımla buluştuğunda gözlerindeki parlaklık herkese umut aşıladı. Artık o da Ilıca Hotel’in bir üyesi olarak mutlu yuvasına kavuştu.

Şu anda pazarlama departmanında stajyer programında. “Otur, yat, pati ver” komutlarından sonra çok önemli bir görevi üstlenmiş durumda:

Sokaktaki arkadaşlarının sesini duyurmak ve onlara destek olmak!

Başarılı geçen ameliyat sonrasında Peyker eve dönüyor.

Ebru  Tuğgan, Doğa Tuğgan, Peyker, Merve Teymuroğlu, Hazar Şahbaz

Bitter ve arkadaşları

Ancak Bitter’i sahiplenmemizin, yalnızca bir başlangıç olduğunu biliyorduk. “Peyker” adlı köpeğimizle yolumuz kesiştiğinde, bu anlayışımızı bir kez daha kanıtlama fırsatı bulduk. “Peyker”, maalesef bir araba çarpması sonucu yaralanmış ve yardıma muhtaç hâle gelmişti. Ilıca Hotel olarak, Peyker’in yaralarını sarmak ve ona ikinci bir şans vermek için hemen harekete geçtik. Ameliyatlarını üstlendik ve ona sevgi dolu bir bakım sağladık. Şimdi Peyker, bu zorlu süreç sonunda sağlığına kavuştu ve Ilıca Hotel ailesinin bir üyesi olarak hayata tutunuyor.

Peyker

Toplumsal farkındalık yaratıyoruz.

Ilıca Hotel, sokak hayvanlarına duyarlılık oluşturarak toplumsal farkındalığın artırılmasına öncülük ediyor. Çeşme bölgesindeki sokak hayvanlarının yaşadığı zorluklara dikkat çekiyor ve bu masum canların ihtiyaçlarına cevap veriyoruz. Sosyal sorumluluk projemiz sadece Bitter ve Peyker için değil, tüm sokak hayvanlarının umudu için bir adım atıyoruz.

"Doğayı ve doğal hayatı korumak adına sürdürülebilirlik vizyonumuz ile yolumuza devam ediyoruz. Ilıca Hotel olarak, "Bitter ve arkadaşları" projelerimizle daha fazla cana umut olmak istiyoruz. Diğer işletmelerimizi de sosyal sorumluluk projemize destek olmaya, sokak hayvanlarını sahiplenmeye ve onların yaşam kalitesini arttırmaya davet ediyor, bu durumun domino etkisi ile büyüyerek ülkemiz genelinde yayılmasını ümit ediyoruz. Birlikte daha güzel yarınlar inşa edebiliriz."
Ebru Tuğgan
Genel Müdür

Ilıca Hotel Basın Odası

T: +90 232 723 31 31

M: tasarim@ilicahotel.com

Bu dosya ve sayfa içeriğindeki tüm medyayı,  kişisel veya editoryal olarak ve ticari amaç olmadan kullanacağınızı kabul ediyorsunuz. Görseller ve videolar, bütün veya parça olarak Ilıca Hotel aleyhinde kesinlikle değiştirilemez veya uyarlanamaz.