Ilıca Hotel Spa & Wellness Resort

EN

Çevre Politikası

Kuruluşumuz, yenilenmiş yüzü ile çalışma yöntemlerini belirlerken çevresel duyarlılıkların birincil öncelikli olarak değerlendirilmesi gerekliliği düşüncesi ile yola çıkmıştır. Bu bilinç ışığında, personelinden misafirlere kadar olan her sürecin çevresel olarak sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve iyileştirici yönde gelişimini amaç ve ilke olarak belirlemiştir.

Kuruluşumuz, aşağıda belirtilen ilkeler doğrultusunda planlama ve uygulama stratejileri üreterek, çevreye duyarlı, sürdürülebilir bir çevre için her alandaki potansiyel ve performansımızı sürekli geliştirmeyi taahhüt etmektedir.

Doğa dostu bir otel olarak çevresel duyarlılık politikamız gereği;

  • Sağlık, hijyen ve misafir memnuniyeti konularından ödün vermeden genel su tüketimini azaltmak amacıyla su tasarrufu sağlayan donanımlar kullanmaktadır.

  • Otelimizde kullanılan ısıtma ile ilgili enerjinin çoğunu, temiz ve yenilenebilinir bir enerji kaynağı olan, jeotermal enerji – güneş enerjileri kullanılarak sağlandığını,

  • Otelimizde enerji ve su kullanımını azaltarak ekolojik yaşama duyarlılık açısından siz istemedikçe havlu, nevresim ve çarşafların değiştirilmediğini,

  • Otelimizde tüm atıkların ayrı toplanarak geri dönüşümlerinin yaptırıldığını ve bu amaçla atıkların ayrı toplanması için katlarda geri dönüşüm atık kutularının bulunduğunu,

  • Otelimizde kullanılan şampuan, deterjan, dezenfektan ve diğer malzemelerin çevreye duyarlı ürünlerden kullanıldığını,

  • Otelimizde 1 numaralı TV kanalından çevreye duyarlılık çalışmalarımız ile ilgili bilgi alabileceğinizi,

  • Oda tuvaletlerinden gerçekleşen su sızıntılarının fark edilmesi ve önlenmesi için personelimizi eğitiyor, konuklarımızdan bu sızıntıları bize bildirmelerini beklediğimizi,

  • Tüm odalarımızda, oda hava kalitesinin korunması amacıyla sigara içilmediğini,

  • Kâğıt tüketimimizi azaltmak için mümkün olduğunca yazışmalarımızı ve duyurularımızı mail ortamında yaptığımızı,

  • Bize yardımcı olarak bu sürece katkı sağlayabileceğinizi,

Biliyor musunuz?

Mavi Bayrak Plaj

Turizm bakanlığı tarafından yürütülen, sağlıklı yüzme suyu, donanımlı plaj ve iyi bir çevre yönetimi ile çevre bilinçlendirme etkinliklerini içeren Mavi Bayrak çalışmalarında başarı  elde ederek MAVİ BAYRAKLI PLAJ olarak misafirlerimize hizmet vermekteyiz.

Sıfır Atık

Çevre bakanlığı sıfır atık yönetmeliğince otelimizde sıfır atık sistemini kurarak bölgede SIFIR ATIK BELGEli tesis olarak öncü olmaktan gurur duymaktayız.

Sıfır atık kapsamında, israfın önlenmesi, atık oluşumunun engellenmesi ve minimize edilmesi, atıkları kaynağında toplayarak geri kazanım sağlanmasını kapsayan atık yönetimimizi kurduk.  Çevre koruma bilincini kurum olarak tüm personelimize ve misafirlerimize aktarmak için sıfır atık yaklaşımında çevre faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

Yeşil Yıldız

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın başlattığı “Çevreye Duyarlı Konaklama Tesisleri” projesi kapsamında  bakanlığın belirlemiş olduğu kriterleri tesisimizde uygulamaya alarak çevreye duyarlı yeşil yıldız otel etiketi almaya hak kazandık. 

Yeşil yıldız projemizle  faaliyetlerimizde enerji tasarrufu, atık miktarının azaltılması , yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılması ve yatırımların çevreye duyarlı olarak planlanmasını öne çıkardık.  Ilıca hotel  ilgili çevre mevzuatı, çevre standartları ve çevre projelerinde yer alarak sürdürülebilir çevre yönetimi politikasını izlemektedir.